Różne rodzaje kawy

Niektórzy uważają, że rodzaj kawy, jaki pijemy świadczy o nas, o tym kim jesteśmy. Inni, że to kwestia przypadku, tego w czym zakochamy się w młodości, lub czego zostaniemy nauczeni. W kawiarniach, szczególnie tych sieciowych często wybór kawy jest tak szeroki, że aby wybrać taką, na jaką akurat dziś mamy ochotę trzeba poświęcić nieco czasu. Najbardziej klasyczna jest kawa czarna i kawa espresso. Jednak można ją również podawać z mlekiem w różnej postaci i z wieloma słodkimi dodatkami. 

Kawa czarna czy z mlekiem

Przyjęło się, że czarna jest mocniejsza, najczęściej więc sięgają po nią osoby, które dużo i ciężko pracują. Zwykle o czarnej kawie mówi się również w kontekście osób sukcesu. Jednak mleko jest bardzo wdzięcznym dodatkiem i bardzo poprawia smak, niweluje gorycz ziaren, a pobudzać może równie mocno, do tego jej picie będzie przyjemnością. 

Latte, macchiato, mocca, cappuccino

W każdej z podanych powyżej kaw znajduje się mleko, jednak może być różnie dodawane. Są to rodzaje kaw parzone w specjalnych ekspresach ciśnieniowych. W jednych gorące mleko lub piana z niego leją się najpierw, a w innych najpierw pojawia się kawa a dopiero na nią leje się mleko. Wybór tak naprawdę można uzależnić od tego, który smak lubimy bardziej – mleka czy kawy. Latte mimo dużej ilości mleka będzie bowiem równie pobudzające do espresso. Są to jednak z pewnością rodzaje kaw dla osób, które lubią przez jakiś czas się nią nacieszyć. 

Kawa a ziarna

Na smak poszczególnych ziaren kaw i ich aromat  wpływa wiele czynników. Często ten idealny smak można osiągnąć dopiero umiejętnie je ze sobą łącząc wybierając najlepsze. Parzenie kawy jest sztuką więc jeśli marzy nam się wypicie czegoś niesamowicie pysznego to z pewnością warto wybrać kawiarnie z doświadczonym baristą, który przygotuje dla nas wspaniałe dzieło, które z przyjemnością będzie powoli pić delektując się każdym łykiem. Taka właśnie powinna być najlepsza kawa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *