Dlaczego warto zapewniać swoim pracownikom dobrą kawę?

Badania statystyczne wskazują, że nawet 75% Polaków regularnie pije kawę i nawet co drugi każdy swój dzień zaczyna właśnie od niej. Może to być z pewnością sygnałem dla pracodawców, że kawa jest czymś bardzo ważnym dla dużej części ich pracowników, a co za tym idzie stosunkowo niewielkim kosztem można ich nieco dopieścić, co z pewnością pod względem psychologicznym pozytywnie wpłynie na poziom motywacji do pracy. 

Kawa niezależnie od branży

Niemal połowa wszystkich pracowników wypija w pracy kawę. Ich  zdaniem ma ona znaczący wpływ na poziom ich produktywności, sprawność wykonywania zadań i ich poprawność. Badania wskazują, że kawa najpowszechniej pita jest przez osoby pracujące w gastronomii, przez naukowców, przedstawicieli handlowych, marketingowców czy pisarzy. Jednak z całą pewnością w każdej firmie znajdzie się grupa osób, które wykażą swoje zamiłowanie do kawy  i będą po nią chętnie sięgać. 

Jaką kawę wybierają pracownicy?

Często jest to uzależnione od branży, innym razem pojawiają się doniesienia że od płci, a jeszcze innym że ciężko określić co sprawia, że wybieramy taką a nie inną kawę. Kawa espresso z pewnością odpowiada osobom, które pracują intensywnie i mają mało czasu. Ma ona wysoką zawartość kofeiny, a na jej spożycie nie potrzeba wiele czasu. Rozkoszując się smakiem często decydujemy się na różne rodzaje kawy z mlekiem lub z różnymi dodatkami. 

Czajnik czy ekspres?

Postawienie czajnika i opakowania kawy z pewnością nie jest kosztowne dla pracodawcy i stworzenie takiego prowizorycznego kącika kawowego. Jeśli jednak zależy nam na zadowoleniu pracowników warto postawić na ekspres do kawy. Nie trzeba go od razu kupować, gdyż można go wydzierżawić na korzystnych warunkach od firmy, która zajmie się jego pełnym serwisem. Pamiętajmy jednak, aby pracownicy zostali na wstępie nauczeni jak z ekspresu korzystać i jak przygotowywać kawę.