Urządzenia kącika kawowego w firmie

Kącik kawowy w biurze z pewnością pozytywnie wpłynie na poziom zadowolenia pracowników. Kawa zwykle ma spore znaczenie jej wypicie pobudza i ułatwia koncentracje, jednak wspólne picie kawy może również pozytywnie wpływać na relację między pracownikami, a zadowoleni będą zdecydowanie bardziej wydajni, w związku z tym z pewnością warto rozważyć stworzenie właśnie takiego miejsca w swojej firmie. 

Miejsce odpoczynku dla pracowników

Intensywny dzień w pracy, wiele obowiązków, nawet dla samej wydajności każdy z pracowników potrzebuje chwili przerwy i odrobiny wytchnienia, aby skutecznie zabrać się do dalszej pracy. Dobrze jeśli kącik kawowy znajdzie się gdzieś z boku, trochę z dala od biurek, przy których inni nadal pracują. W takim miejscu będzie można odzyskać energię do dalszej pracy. 

Jak wyposażyć kącik kawowy?

Istotne będzie zakupienie szklanek, kubków, filiżanek i łyżeczek. Najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie ekspresu do kawy. Jednak warto postawić na lepszy sprzęt, bo pamiętajmy, że zależnie od ilości naszych pracowników, może on być zmuszony do przygotowania dziesiątek kaw dziennie.  Nie musimy jednak wydawać dużej sumy na odpowiedni sprzęt, taki ekspres można z powodzeniem wydzierżawić, a wówczas zewnętrza firma będzie go serwisować i konserwować. Wybierając ekspres zwróćmy również uwagę na rodzaje kaw, jakie serwuje. Dla jednego z pracowników wymarzoną będzie kawa espresso, inny będzie delektować się latte, a jeszcze inny macchiato. 

Co jeszcze przyda się w kąciku kawowym?

Warto postawić tam stolik i chociaż ze 4 krzesełka, aby osoby które piją kawę mogły usiąść. Nie możemy zapominać o uzupełnianiu samej kawy, mleka oraz cukru lub różnego rodzaju słodzików. Warto również ustalić prosty regulamin, który pozwoli na trzymanie porządku, np. aby każdy umył po sobie filiżankę i odłożył ją na miejsce. Szczególnie w dużych firmach wspólna troska o takie miejsce pomoże w jego lepszym zachowaniu na dłużej, co z pewnością jest czymś na czym zależy również pracownikom.