Trzy rzeczy, których o kawie jeszcze nie wiesz

Kawa ma w sobie tę magię, która sprawia, że jesteśmy w stanie zebrać w sobie wszystkie siły i naprawdę wydajnie pracować. Czasem wydaje nam się, że ten czarny napój jest już tak powszechny i dobrze znany każdemu z nas, że z pewnością wiemy o nim wszystko. Może jednak nie całkiem?

Szczupła sylwetka dzięki kawie

Kawę wyróżnia jej wyjątkowy smak i to, że jest w stanie idealnie nas pobudzić. Jednak jest ona dodatkowo idealnym rozwiązaniem dla osób odchudzających się. Chodzi o kofeinę, która wpływa na zwiększenie metabolizmu, a co za tym idzie kilogramy szybciej znikają. Działa też termogenicznie, dzięki czemu stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. Najlepsza będzie więc kawa espresso, w której znajduję się dużo kofeiny.

 

Etiopski pasterz odkrył kawę

Według legendy kawa odkryta została przez pasterza w Etiopii, który zauważył, że jego owce dziwnie się zachowują. Zauważył, że pobudzone są po podjadaniu czerwonych owoców z pobliskiego drzewa. W ten sposób poznał kawę, która zagościła na stałe w naszych domach, kawiarniach, restauracjach i nie tylko.

Nie pij kawy zaraz po przebudzeniu

Gdy usłyszysz pierwszy dźwięk budzika w Twoim organizmie dochodzi do wzrostu poziomu kortyzolu. Za jego sprawą jesteśmy w stanie się zmobilizować i funkcjonować przez pierwszą część dnia, a co za tym idzie nie potrzebne nam jest działanie kawy zaraz po przebudzeniu. Warto więc nieco zaczekać z jej wypiciem, a rano skorzystać z naturalnego mechanizmu naszego ustroju.