Kawa tworzy więzi

Kawa pojawia się w wielu miejscach. Pijemy ją w domu, ale i w pracy, a czasem na pierwszą randkę umawiamy się właśnie na kawę. Spotkania z przyjaciółmi przy kawie również są ogromną przyjemnością i podany ciemny napój w ulubionej wersji każdego może zachęcać do długich i ożywionych rozmów, jak również lepszego poznawania siebie nawzajem. Czy można wykorzystać magię kawy?

Kawa w pracy i po pracy

Miejsce na wspólną kawę dla pracowników często silnie ich ze sobą łączy sprawiając, że spędzają razem więcej czasu i tworzą lepszy zespół również w czasie wykonywania wspólnych zadań zawodowych. Kawa jest w pracy chwilą i możliwością zrobienia sobie przerwy, zamiany kilku słów z współpracownikami i poznania się lepiej. To taka najprostsza forma integracji. Często przy kawie  właśnie zawiązują się przyjaźnie, które trwają później wiele lat. 

Odpowiednia kawa?

Kawa ułatwia rozmowę, pozwala zająć czymś dłonie, z którymi często nie wiemy co począć w czasie rozmowy. Dodatkowo nas pobudza, przez co rozmowa może być bardziej ożywiona, bogatsza w informacje i pomysły. Nie można wybrać odpowiedniej kawy na jakiekolwiek spotkanie. Kawa espresso, cappuccino, macchiato, cafe latte, czarna, biała i inne – wszystko zależy od indywidualnego gustu i upodobań konkretnej osoby. Ważne aby wypijać ją z przyjemnością i w dobrym towarzystwie. Czy to w pracy, w domu czy w kawiarni, zawsze z pewnością wybierzemy tę najlepszą i będziemy z chęcią do niej wracać. A już na pewno do smaku tej z pierwszej randki z naszym wieloletnim partnerem.