Ciekawostki o kawie

Kawa mimo iż wydaje się nam dobrze znana pełna jest tajemnic. Z pewnością wielu faktów i historii na jej temat dotąd nie poznaliśmy. Niezależnie od tego czy nasza ulubiona to kawa espresso czy cafe latte z pewnością wciągną nas przytoczone na temat tego napoju ciekawostki.

Kawa – napój dla ciała i duszy

Bariści tworzą nową sztukę. Ci najbardziej wprawieni i najlepsi potrafią tworzyć na kawie wspaniałe wzory wykorzystując spienione mleko lub rysować zaawansowane wzory, włącznie z trójwymiarowymi. Te piękne rysunki sprawiają, że aż żal zacząć pić. A może też spróbujesz swoich sił na domowej kawie?

Witaminy z kawy?

Kawa to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy skutecznego pobudzenia. Okazuje się jednak, że w jej ziarnach znajduje się całkiem sporo witamin. Zaledwie w jednym kubku kawy znajdziemy witaminę C, niacynę oraz witaminy B2 i B5. To nie wszystko bo zawiera ona również potas, mangan i magnez. Dodatkowo jeśli pijemy kawę w umiarkowanych ilościach to nie powoduje ona odwodnienia organizmu. 

Która kawa jest najdroższa na świecie?

Nosi nazwę Kopi Luwak. Jej ziarna wydobywa się z odchodów indonezyjskiego łaskuna. Zwierze to jest najlepszym krytykiem ziaren, bo codziennie wybiera te najlepsze. Gdy przejdą one procesy trawienne znika ich gorycz, a pozostaje zupełnie nowy, wyjątkowy smak. Jednak filiżanka takiej kawy kosztuje nawet 100 zł. Najczęściej trafia ona do Japonii oraz USA, istnieje jednak grono polskich klientów zainteresowanych tym rarytasem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *