Parzenie kawy w domu

Kawa w naszych domach może wyglądać bardzo różnie. Najprościej jest zwykle zagotować wodę w czajniku i zalać nią przygotowaną w kubku czy szklance mieloną kawę lub kawę rozpuszczalną, wybieraną przez niektóre osoby, choć z pewnością do prawdziwych jej zaliczyć nie można. Dla uzyskania lepszego i pełniejszego smaku możemy skorzystać z młynka do kawy, takiego na własny domowy użytek i kupować całe ziarna, w ten sposób nasza kawa zawsze będzie świeżo mielona i aromatyczna. Jeśli chcemy uniknąć fusów to  rozwiązaniem będzie kawiarka lub specjalny zaparzacz do kawy. Zdecydowanie najlepsza będzie jednak ta  z ekspresu ciśnieniowego. Idealnie jeśli posiada on młynek do kawy i podajnik na wodę i mleko, wtedy jedyni uzupełniamy pojemniki wybieramy kawę i tworzy nam się pyszny napój. 

Jaką kawę można zaparzyć w domu?

Uzależnione jest to przede wszystkim od naszych możliwości w kwestii sprzętu. Jeśli mamy  tylko czajnik i mieloną kawę to możemy ją zalać gorącą wodą – Uwaga kawy nie zalewamy wrzątkiem, należy chwilę odczekać. Możemy wówczas wypić czarną lub białą czyli z dodatkiem wybranej ilości mleka lub śmietanki. Posiadanie spieniacza do mleka i kawiarki lub zaparzacza umożliwi nam już przygotowanie cappuccino, a jeśli mamy ekspres to będziemy pić dowolną kawę, zależnie od nastroju danego dnia. 

Kawa z ekspresu

Jeśli przygotowujesz kawę z ekspresu w domu, pamiętaj przede wszystkim aby odpowiednio dbać o urządzenie. Powinno ono być regularnie czyszczone i odkamieniane. Warto również zwracać uwagę czy je wyłączyliśmy po przygotowaniu kawy, aby nie doszło do przegrzania, co w niektórych modelach jest możliwe. Ekspres to rozwiązanie idealne zarówno dla osób, których pierwszym wyborem będzie klasyczna kawa espresso, jak i dla tych którzy sięgają po rozmaite warianty na mleku. To urządzenie w krótkim czasie nas od siebie uzależnia i staje się częścią naszego porannego rytuału, włączamy je niemal od razu po wstaniu z łóżka i pijemy świeżą i aromatyczną kawę do śniadania. Dlatego gdy się zepsuje biegniemy naprawić lub kupić nowe.